Szczegóły współpracy

1. Akompaniament
Najczęściej zdarza mi się współpracować z organistą w parafii, w której odbywa się ślub. Wówczas proszę Państwa o kontakt telefoniczny do organisty/organistki i to z nim indywidualnie ustalam kwestię kolejności utworów, tonacji i innych szczegółów muzycznych (oczywiście po wcześniejszym uwzględnieniu tych kwestii z Młodą Parą). Umawiam się wtedy również na wcześniejszą próbę przed samym ślubem.
Działam też w zespole z zaufanymi instrumentalistami po Akademii Muzycznej, z którymi mam stały kontakt i którym ufam. W razie potrzeby jestem też w stanie stworzyć partyturę dla akompaniatora. Po wcześniejszej konsultacji mogę też samodzielnie akompaniować utwory na gitarze akustycznej.

Instrumenty, z którymi obecnie współpracuję przy oprawie:

  • skrzypce
  • organy
  • wiolonczela
  • gitara (samodzielnie)

2. Utwory
Wybór utworów zależy przede wszystkim od Państwa upodobań. Zdarza się czasem, że repertuar musi być wcześniej uzgadniany z księdzem proboszczem lub organistą w danej parafii, ze względu na to, że nie wszystkie utwory mogą zostać zaakceptowane. Zawsze należy więc uwzględnić te kwestie. Szczegółowy repertuar znajdą Państwo
TUTAJ.

3. Próba
Próba generalna w większości przypadków odbywa się w dniu ślubu. Nie muszą się Państwo martwić o to, że coś będzie „niedograne”. Moje kilkuletnie doświadczenie w tym zakresie wykazało, że muzycy bez problemu odnajdują nić porozumienia, zwłaszcza, że zawsze przywożę ze sobą komplet nut dla akompaniatora. Jeśli jednak z jakichś względów próba w dniu ślubu jest niemożliwa, wówczas w bliżej położonych miejscowościach umawiam się po prostu na próbę w innym dniu.

4. Dojazd
Dojeżdżam tylko na terenie Górnego Śląska i liczę zawsze orientacyjną stawkę za dotarcie na miejsce.

 

Współpraca z zespołem:

 

Śpiewny Ślub - wokalistka Śląsk